Скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС) утворює рухоме з'єднання між скроневою кісткою черепа і нижньою щелепою.  Це один з найактивніших суглобів у всьому тілі, який задіяний практично завжди - при розмові, пережовуванні їжі і ковтанні.  Щоб відчути рух СНЩС потрібно помістивши мізинець у вушний канал, відкрити і закрити рот.  У разі розладу СНЩС така процедура може викликати біль.

Синдром дисфункції СНЩС - один з найважчих і суперечливих діагнозів, з яким доводиться стикатися практикуючим лікарям.  Різноманітність клінічних проявів дисфункції СНЩС визначається поліетіологічностью (множинними визначальними факторами), що розвиваються в ньому патологічних змін, що ускладнює діагностику і лікування.

Найбільш часто зустрічаються симптоми дисфункції СНЩС:

Головні болі - один з найбільш частих симптомів патології СНЩС.  Зазвичай головний біль при дисфункції СНЩС відзначається в скронях, потилиці і навіть плечах і лопатках.  Ці головні болі часто настільки сильні, що лікарі приймають їх і лікують (без особливого успіху) як мігрені або патологію головного мезга.

Біль під час позіхання, широкого відкривання рота або при жуванні - Вушні симптоми - через близькість СНЩС до вушних раковин, ураження СНЩС часто викликає біль у вусі, закладеність або приглушеність аж до втрати слуху.

Клацали або грюкання звук при відкритті та закритті рота - Блокування СНЩС - нерівномірний рух нижньої щелепи при відкриванні рота, що вимагає переміщати нижню щелепу то в одну, то в іншу сторону, щоб широко відкрити рот.

Порушення прикусу.  Оскільки дисфункція ВНЧ-суглобів важко піддається лікуванню, а багато стоматологи не мають достатньої підготовки для надання допомоги таким пацієнтам, то пацієнти не отримують необхідної своєчасно наданій допомозі і ходять від одного лікаря до іншого, і не тільки стоматологам, а й до терапевтів, отоларингологів, невропатологів  і іншим фахівцям.

Незалежно від причин або ступеня вираженості дисфункції СНЩС, найбільш ефективний метод - зняти навантаження на суглоб, зменшити ми- кишкова напруга і устарніть больовий симптом.  Ефективним методом лікування дисфункції СНЩС є ударно-хвильова терапія...